Znaczna redukcja kosztów floty

Czy koszty utrzymania twojej floty pojazdów są wysokie? Chciałbyś je obniżyć, ale zrobiłeś już niemal wszystko, by jak najlepiej zarządzać swoimi zasobami?

Optymalizator tras i dostaw

Optymalizacja floty pojazdów przy użyciu narzędzia do efektywnego planowania tras Routimo może rozwiązać twój problem! Dzięki planowaniu pracy za pomocą Sztucznej Inteligencji oprogramowanie jest w stanie wyznaczyć najlepsze trasy, które znacznie zmniejszają liczbę przejechanych kilometrów.

W tym jest klucz do oszczędności — krótsze trasy to mniej zużytego paliwa i niższe koszty napraw — jednak to jeszcze nie wszystko…

Redukcja kosztów floty to nie tylko mniejsze rachunki za paliwo, ale też krótszy czas pracy pracowników, ograniczone zużycie pojazdów oraz mniej czasu potrzebnego na monitorowanie realizacji zadań. Nasz system został stworzony po to, by redukować koszty floty w jak największym stopniu.

Jednym słowem Routimo pomaga maksymalizować zyski poprzez oszczędzanie — a twoja firma może przeznaczyć zaoszczędzone środki na rozwój przedsiębiorstwa. To takie proste!

Redukcja kosztów floty — jak poprzez optymalizację tras można zoptymalizować całą flotę?

Przygotowanie przez system nowych tras to jedynie początek korzyści, jakie można osiągnąć przy pomocy Routimo. Poprawienie szybkości realizacji dostaw czy odciążenie koordynatora, to pierwsze i błyskawicznie widoczne efekty. Jednak kolejnym etapem jest optymalizacja floty. Analiza wyników po pierwszych miesiącach optymalizacji przyniesie jeszcze więcej korzyści.

Optymalizacja floty pojazdów to:

 • Obniżenie kosztów paliwa — im mniej przejechanych kilometrów, tym mniejsze zapotrzebowanie na kolejne tankowanie
 • Oszczędność czasu — krótsze trasy, to więcej czasu do wykorzystania na inne zlecenia
 • Obniżenie kosztów napraw i nowych części — mniej kilometrów to również mniejsze obciążenie dla samych pojazdów; zmniejsz liczbę wizyt u mechanika!
 • Obniżenie kwoty leasingu — możesz zrezygnować z kilku pojazdów, jeżeli są one wykorzystywane w zbyt małym stopniu
 • Obniżenie kosztów wynagrodzeń — zastanawiałeś się nad zatrudnieniem nowych pracowników? Optymalizacja tras pozwala wykonać nawet do 30% więcej zadań tą samą flotą, także możliwe, że wcale nie musisz płacić kolejnemu kierowcy!


Planowanie i optymalizacja tras
Plan tras kierowców

Flota optymalizacja! — pozostałe korzyści z optymalizacji floty

We wstępie wspomnieliśmy, że Routimo pomaga w maksymalizacji zysków poprzez generowanie oszczędności. W tym miejscu przedstawimy, jakie korzyści możesz zyskać przy racjonalnym zarządzaniu flotą wynikającą z analizy danych zebranych przez oprogramowanie. Redukując koszty możesz jednocześnie zwiększać swój portfel i możliwości rozwoju!

 • Zyskuj na podejmowaniu nowych zleceń — twoi kierowcy mają więcej czasu, więc mogą pracować efektywniej i podejmować dodatkowe zadania
 • Reaguj na dynamicznie zmieniające się zapotrzebowanie klientów — sezonowość zleceń od klientów oraz nowe potrzeby odbiorców sprawiają, że potrzebujesz mechanizmów, które pozwolą w sposób automatyczny przenosić ciężar realizacji zleceń pomiędzy regionami pracy oraz przypisaniem kierowców do regionów
 • Rozwijaj swoją firmę — środki zaoszczędzone na flocie nie muszą zostać przeznaczone na rozwój floty; przesuń pozyskany kapitał na wsparcie innych działów lub wystartuj z nowym projektem
 • Oszczędzaj dzięki efektywnemu obłożeniu floty — są dni, kiedy bardziej opłaca się wysłać mniej pojazdów w trasę lub też bardziej równomiernie rozłożyć pracę kierowców — dzięki wskaźnikom obłożenia pojazdów masz pełną kontrolę nad efektywnością pojazdów w terenie
 • Eksperymentuj z nowymi scenariuszami planowania pracy — algorytmy oparte o mechanizmy Sztucznej Inteligencji (AI) pozwolą ci zaplanować i sprawdzić nowe regiony pracy, specjalizacje pracowników, okna czasowe oraz inne kryteria optymalizacji.

 

O ile możesz zredukować koszty floty?

 • Routimo pozwala na redukcję kosztów floty nawet o 28% — w skład tej liczby wchodzą koszty paliwa, napraw, leasingu i wynagrodzeń. Ile będziesz w stanie dodatkowo zarobić, używając naszego oprogramowania? Tego jeszcze nie wiemy 🙂 Jednak z chęcią podejmiemy wyzwanie, by ci w tym pomóc!
 • Jeżeli chcesz się przekonać, zobacz demo i sprawdź, czy spodoba ci się nasze rozwiązanie.Dodaj komentarz