Funkcje i korzyści dla twojej firmy

Routimo to program do planowania tras kierowców — jest narzędziem stworzonym dla koordynatorów i dyspozytorów floty pojazdów. Jeżeli twoi pracownicy poświęcają długie godziny na ręczne planowanie pracy: kierowców, dostawców, czy przedstawicieli handlowych, to potrzebujesz programu do planowania tras kierowców.

Optymalizator tras i dostaw

Zapomnij o niewygodnym rozpisywaniu tras w Excelu i skorzystaj z automatycznego modułu planowania tras, który znacznie ułatwi układanie harmonogramów.

Routimo to innowacyjny program do wyznaczania trasy z wieloma punktami. Niezależnie czy twoi kierowcy odwiedzają dziennie 5 punktów czy 100, aplikacja zawsze zaplanuje najlepszą trasę. Najlepszą, czyli najbardziej optymalną pod względem długości lub czasu potrzebnego do jej przebycia.

Twoi pracownicy mogą zapomnieć o wydrukach tras i odręcznych notatkach. Nie ma obaw, że kartka z zadaniami zgubi się gdzieś w drodze, gdyż program do trasy kierowców będą mieli zawsze przy sobie w swoim smartfonie.

Funkcjonalności

Nasz program do planowania tras kierowców składa się z wielu funkcji wspomagających działania zarówno koordynatorów, jak i pracowników w terenie. Poczynając od prostych opcji, po zaawansowane rozwiązania.

 • Prosty import danych do systemu z plików XLS 
 • Planowanie tras w oparciu o projekty — planuj trasy w oparciu o indywidualne parametry (czas, okres, ustawienia zaawansowane)
 • Regionalizacja i powiązania — wybrane lokalizacje i regiony mogą być obsługiwane przez kilku kierowców
 • Scenariusze optymalizacji wybierz na czym ci najbardziej zależy – czas, dystans, tryb pracy
 • Możliwość wprowadzania zmian —  jeżeli tego potrzebujesz możesz ręcznie zmienić kolejność punktów, przypisać punkt do innej trasy lub zmodyfikować inne parametry planowania
 • Automatyczne raportowanie i szybki eksport danych z systemu.
Planowanie i optymalizacja tras
Plan tras kierowców

Zaawansowane opcje programu do trasy dla kierowcy

Rozumiemy potrzeby firm i to, że każda z nich ma swój indywidualny tryb pracy.

Z tego względu stworzyliśmy szereg zaawansowanych opcji, które dostosują aplikację do potrzeb twojego przedsiębiorstwa.

 • Okna czasowe — ustal w jakich godzinach pojazd ma pojawić się w punkcie
 • Harmonogram odwiedzin — określ jak często pojazd ma odwiedzać dany punkt
 • Punkt startowy i początkowy — oznacz, z którego miejsca kierowca ma rozpoczynać i kończyć pracę —  może to być siedziba firmy, a nawet adres jego zamieszkania
 • Typy pojazdów — twoja flota składa się z różnych pojazdów do “zadań specjalnych”? — swobodnie przypisuj pojazdy do odpowiednich projektów
 • Pojemność pojazdu — uwzględniaj ładowność do punktów, w których jest to niezbędne

O nas

Firma Softline Polska od 19 lat wdraża rozwiązania dla pracowników mobilnych.
Dla platformy 4MPower udzieliliśmy ponad 
120 000 licencji. 

Zajęliśmy 1. miejsce w rankingu Computerworld TOP200 2012 w kategorii „Producenci aplikacji mobilnych”. Narzędzie Routimo to efekt naszych doświadczeń w planowaniu i optymalizacji tras zespołów w terenie.

Logo Raben
Logo Impel
Logo Plus
Logo Virgin
Logo Bielenda
Logo Terravita

Korzyści z wdrożenia programu do trasówek

 • Dzięki automatyzacji generowania trasówek, system wykonuje większość pracy za Ciebie — z programem do tras kierowców kontrolujesz i monitorujesz wykonanie celów, bez konieczności ręcznego układania planu.
 • Przypisywanie punktów do regionów oszczędzi twój czas — czas, który poświęcasz na czasochłonne wyszukiwanie punktów na mapach.
 • Ustalaj okna czasowe i regiony pracy — rób to sprawnie w oparciu o parametry ważne dla twojej organizacji.
 • Obsługujesz firmy, które codziennie mają wiele nowych punktów? — program do wyznaczania trasy z wieloma punktami automatycznie przyporządkuje je do kierowców i regionów pracy.
 •  Zaoszczędź nawet 80 h pracy koordynatora — odciąż swojego pracownika dzięki automatyzacji procesów.
Planowanie dostaw

Jeżeli posiadasz już program do trasówek i nie jesteś zadowolony z wyników, daj szansę Routimo. Zamów demo i sprawdź, jakie korzyści przyniesie twojej firmie!

Zamów bezpłatne demo i ofertę

Zapraszamy do wypełnienia formularza by otrzymać 7-dniowy dostęp testowy do narzędzia.