Routimo zyskał nową funkcję – od teraz Twoi klienci mogą otrzymywać spersonalizowane wiadomości tekstowe w postaci powiadomień e-mail i sms! Dowiedz się jakie możliwości daje opcja automatycznych notyfikacji oraz co możesz dzięki niej zyskać. 

Wiadomości tekstowe o statusie przesyłki są mile widziane wśród klientów

Firmy transportowe oraz przedsiębiorstwa realizujące dostawy własną flotą zmagają się z wciąż rosnącą konkurencją. Dodatkowo stawiane są im coraz wyższe wymagania, a klienci oczekują udogodnień w zakresie realizacji dostaw – dostarczanie przesyłek nawet na drugi dzień po złożeniu zamówienia już nikogo nie dziwi. 

Kupujący lubią być dobrze poinformowani o statusie swoich dostaw. Przesyłanie wiadomości tekstowych o nadaniu przesyłki oraz późniejszych aktualizacji dotyczących realizacji zadania jest mile widziane wśród odbiorców. Okazuje się, że aż 75% klientów lubi otrzymywać powiadomienia sms od firm, po wcześniejszym zapisaniu się na listę mailingową. 

Automatycznie wysyłaj powiadomienia sms i powiadomienia e-mail do swoich klientów

Nowa funkcjonalność Routimo pozwala na automatyczne przesyłanie wiadomości tekstowych do klientów o stanie realizacji zamówienia. Notyfikacje są zintegrowane z procesem planowania dostaw i gotowe do wysyłki natychmiast po zatwierdzeniu zadań na trasie. Dzięki temu można wysyłać je do klientów z wyprzedzeniem lub bezpośrednio w dniu rozpoczęcia realizacji dostawy. Jest to wyjątkowo wygodne rozwiązanie, ponieważ pozwala zaoszczędzić czas potrzebny do ręcznego generowania powiadomień sms lub powiadomień e-mail oraz minimalizuje możliwość pomyłek i błędów ludzkich. 

Jak działają alerty sms / alerty e-mail i jak je włączyć?

Alerty sms i alerty e-mail mają na celu poinformowanie odbiorców o statusie realizacji dostarczenia przesyłki. Działają one na podobnej zasadzie, obsługując wiele zdefiniowanych zdarzeń, np. zatwierdzenie i przebieg dostawy, anulowanie dostawy.

System Routimo pozwala na wybór zdarzeń, które mają być obsługiwane przez system powiadomień sms lub powiadomień e-mail. Włączenie alertów jest bardzo proste, wystarczy przejść do modułu Powiadomień klienta, gdzie w Ustawieniach globalnych lub Ustawieniach projektu można je włączyć za pomocą pojedynczego kliknięcia.

Wszystkie wiadomości tekstowe generowane są na podstawie wcześniej przygotowanych szablonów, które wyglądają jak standardowa wiadomość e-mail lub zwyczajny sms. Użytkownik ma możliwość przypisania w systemie określonej nazwy nadawcy oraz danych teleadresowych w stopce, które zostaną zastosowane dla wszystkich obsługiwanych powiadomień. 

Alerty sms i alerty e-mail — korzyści

Nowa funkcjonalność pozwalająca na wysyłanie alertów sms i alertów e-mail wiąże się z wieloma korzyściami dla Twojej firmy. 

  • Klienci są bardziej zadowoleni z usługi dzięki temu, że są poinformowani o statusie realizacji dostawy. Niezależnie czy przesyłka dopiero została wysłana, czy jest już w trasie.
  • Za pomocą automatycznych powiadomień można łatwiej zarządzać dostawami. Jednocześnie zmniejsza się liczba telefonów i wiadomości e-mail z zapytaniami od klientów oraz spada liczba reklamacji.
  • Generowanie wiadomości na podstawie szablonów eliminuje pomyłki oraz błędy ludzkie, które powstają w przypadku ręcznej obsługi bramki sms lub narzędzia do realizacji mailingów.

Alerty można przesyłać za pomocą obu kanałów — sms i e-mail — jednocześnie, co zwiększa pewność, że odbiorcy zapoznają się z ich treścią. 

Powiadomienia e-mail zgodne z RODO

Każdy wygenerowany e-mail zawiera z swojej stopce link do wypisania się z subskrypcji. Tym samym klient zawsze ma możliwość zrezygnowania z otrzymywanych wiadomości, co jest niezbędne do prawidłowego przestrzegania zasad RODO. 

Informacja o wypisaniu się z listy mailingowej zostanie zarejestrowana w systemie Routimo, a powiadomienia e-mail nie będą już wysyłane do tego użytkownika. 

Jeżeli jesteś zainteresowany funkcją wysyłania wiadomości e-mail i SMS lub masz pytania odnośnie konfiguracji skontaktuj się z nami