Firmy oferujące usługi transportowe prześcigają się w rozwiązaniach, które mają zapewnić jeszcze lepszy poziom obsługi klienta i poprawić efektywność każdego etapu procesu logistycznego. Zażarta konkurencja wymusza poszukiwanie nowych metod optymalizacji. Wzrok wielu przedsiębiorców skupia się na narzędziach informatycznych, jakie udowodniły swój ogromny potencjał w tej dziedzinie. Dowiedz się, jak możesz podnieść wydajność swojego biznesu dzięki oprogramowaniu.

Automatyzacja planowania trasy a rentowność firmy logistycznej

Zaawansowane modele matematyczne wbudowane do algorytmów umożliwiają zredukowanie kosztów w dowolnym stadium realizacji zlecenia. Zamiast działania po omacku, firma logistyczna może teraz konfigurować trasę przejazdu zgodnie ze swoimi potrzebami. Dobry program do optymalizacji tras dostarcza narzędzi konfiguracyjnych o wysokim stopniu złożoności.

Użytkownik odpowiada za wprowadzenie podstawowych danych do systemu. Następnie program wykonuje planowanie w odniesieniu do wytycznych. W efekcie firma zyskuje obniżenie kosztów paliwowych, ograniczenie czasu potrzebnego na dotarcie do punktu rozładunku, unikanie zbędnych przestojów i zgodność z ustawowymi ograniczeniami pracy kierowców.

Mniejsza ilość pokonanych kilometrów generuje oszczędności w postaci zredukowanego zużycia podzespołów samochodowych. Efekty stają się widoczne gołym okiem w rozliczeniu rocznym. Innowacyjne rozwiązania do optymalizacji tras od Routimo udowodniły przydatność systemu dla każdej firmy logistycznej.

Nowoczesne narzędzia a szybkość podejmowania decyzji

W logistyce często mają miejsce sytuacje nieprzewidziane, które wymagają natychmiastowej reakcji i podejmowania błyskawicznych decyzji. Działanie w stresie powodowało dotychczas, że przyjęte metody postępowania dalece odbiegały od optymalnych. Człowiek nie jest w stanie uwzględnić dziesiątek czynników jednocześnie. To zadanie dla algorytmów komputerowych, jakie przejmują na siebie zadania planistyczne.

Wydajność biznesu transportowego ulega diametralnej poprawie, jeśli zarządzający otrzymają wsparcie w postaci sprawdzonych narzędzi informatycznych. Planowanie tras w wydaniu Routimo zyskuje nową jakość. System poddaje analizie tysiące kombinacji czynników i w ciągu kilku sekund wypracowuje konkretne rekomendacje.

Opcja raportowania w czasie rzeczywistym i możliwość wprowadzenia modyfikacji owocują znacznym odchudzeniem harmonogramu realizacji zadań. Wykonanie zlecenia transportowego przebiega wówczas szybciej i z uwzględnieniem uwarunkowań ekonomicznych.

W warunkach wzmożonej konkurencji już ta jedna cecha przyczynia się do popularyzacji narzędzi Routimo. Cyfryzacja planowania trasy przynosi szereg niezaprzeczalnych korzyści, które już od pierwszego dnia użytkowania budują pozytywny wizerunek marki.

Połączenie redukcji kosztów i usprawnienia realizacji zleceń transportowych to dwa filary, na których opiera się system Routimo. Zarządzanie rozbudowaną flotą pojazdów nie musi pochłaniać gigantycznych zasobów czasowych. Wygoda pracy specjalisty odpowiadające za organizację sieci transportowej wynika z rozbudowanych opcji konfiguracji i precyzyjnych wskazań aplikacji.

Sprawdź pozostałe artykuły na naszym blogu i dowiedz się więcej o programie do optymalizacji tras Routimo. Podnieś wydajność biznesową dzięki narzędziom automatyzującym. Ustalanie mapy przejazdów dla całej floty pozwala zredukować koszty paliwowe i dowieźć towar w znacznie krótszym czasie, niż jest tego w stanie dokonać konkurencja.