Przewóz pracowników do pracy za granicą jest skomplikowany — transport osobowy obejmuje postoje w różnych miejscowościach, a same trasy są bardzo zmienne. Z tego powodu nietrudno o opóźnienia czy nadrabianie drogi. Routimo wychodzi naprzeciw agencjom obsługującym przewozy pracownicze, oddając do użytku aplikację specjalnie dostosowaną do ich potrzeb.

Polacy często korzystają z transportu osobowego

Polacy chętnie jeżdżą do pracy za granicę. Według danych Eurostatu na rok 2019 do pracy za granicą regularnie kursuje aż 214 tys. naszych rodaków. Nie rezygnują z mieszkania w Polsce, jednak ich głównym kierunkiem podróży są Niemcy oraz inne pobliskie kraje europejskie.

Jednymi z najbardziej popularnych zajęć, które podejmują za granicą, jest opieka nad osobami starszymi, sprzątanie, sezonowe zbiory warzyw i owoców oraz praca magazynowa. Za organizację zajęć oraz przewóz pracowników odpowiedzialne są agencje pracy. Szczególnie transport osobowy stanowi ciągłe wyzwanie i jest jednym z najtrudniejszych elementów w organizacji dla agencji.

Transport pracowników jest kosztowny i trudny w organizacji

Transport obejmuje nie tylko odbiór i przewóz osób na terenie kraju, ale również przewiezienie pracowników do węzła przesiadkowego przy granicy, gdzie za granicą pracowników również należy odstawić do odpowiednich punktów. Trasy realizowane przez kierowców nigdy nie są takie same, bo choć podróżują w mniej więcej ustalonych kierunkach, to każdy przejazd zmusza do odbioru pasażerów z innych miejsc i o różnych godzinach, a jednocześnie każdy z nich podróżuje do innego miejsca w danym kraju.

Ponadto agencje muszą liczyć się z wysokimi kosztami przewozu pracowników. Pomimo tego, że podróżujący często sami płacą za bilety, to niedopracowane trasy wpływają na wysokie zużycie paliwa oraz zużycie samych pojazdów i ich części.

Brak optymalizacji tras sprawia, że dla wielu agencji pracy przewóz pracowników stanowi najdroższy i najmniej opłacalny elementem pozyskania i utrzymania pracownika.

Przewóz pracowników może być prosty i wygodny

Routimo jest optymalizatorem tras. To system dla firm, który został stworzony do planowania tras przejazdu, tak aby były one krótsze, szybsze i tańsze, a odwiedziny w punktach realizowane w odpowiednim czasie.

Jednak w Routimo wiemy, jak bardzo specyficzny jest model transportu osobowego w przypadku pracy agencji czy przewozu opiekunek. Dlatego dopasowaliśmy system do jego potrzeb, tak aby przewozy pracownicze stały się proste w obsłudze i tanie, a jednocześnie bardziej wygodne, zarówno dla pracowników agencji, jak i przewożonych osób.

Również z tego powodu Routimo zostało stworzone w modelu SaaS — jako gotowe do użycia oprogramowanie w chmurze.

Zalety użytkowania systemu obsługi transportu osobowego

Dedykowana aplikacja do zarządzania transportem osobowym pozwala rozwiązać wiele problemów związanych z planowaniem tras przewozów pracowniczych.

Szczegółowe planowanie tras

Przewozy pracownicze zaplanowane w systemie uwzględniają wszystkie niezbędne parametry:

  • liczbę pasażerów,
  • godziny odbioru pasażerów z punktów,
  • czas dotarcia do poszczególnych celów,
  • węzły przesiadkowe oraz punkty postojowe.

Dobór optymalnych tras

Trasy są układane przez system jeszcze przed wyjazdem na podstawie wszystkich punktów (punktów odbioru i celów podróży). W efekcie generowana jest trasa, która zużyje najmniej paliwa, a jednocześnie będzie najszybsza.

Dostęp w czasie rzeczywistym

Aplikacja działa w czasie rzeczywistym. Dlatego z podglądu mapy mogą korzystać zarówno kierowcy, jak i koordynatorzy przejazdów. Zaletą dla kierowców jest możliwość nawigowania trasą bezpośrednio w swoim smartfonie — Routimo jest dostępny również dla nich w formie czytelnej aplikacji z dostępem do map.

Możliwość szybkiej modyfikacji przejazdów

W przypadku odwołania rezerwacji, dodatkowego pasażera lub zmiany miejsca odbioru system umożliwia dodanie punktu do mapy w każdym momencie i bez nadrabiania drogi.

Maksymalne wykorzystanie miejsc

Dzięki obsłudze rezerwacji i lepszej optymalizacji tras busy są w stanie zrealizować mniej przejazdów przy lepszym wykorzystaniu miejsc w pojeździe.

Korzyści z wdrożenia Routimo do planowania przewozów pracowniczych

Dedykowana aplikacja nie tylko wpływa na lepsze zaplanowanie tras oraz wygodę kierowców i przewożonych pracowników. To również bezpośrednie korzyści dla agencji, niezależnie czy korzysta z własnej floty pojazdów, czy zleca przewóz pracowników zewnętrznej firmie — w tym wypadku możliwość podglądu tras w czasie rzeczywistym pozwala na podjęcie transparentnej współpracy z firmą outsourcingową.

Wykorzystanie dedykowanej wersji Routimo dla transportu osobowego gwarantuje:

  • Redukcję czasu przejazdów i wyeliminowanie opóźnień i błędów;
  • Podwyższenie jakości obsługi klientów;
  • Redukcję kosztów;
  • Efektywne wykorzystanie floty i czasu pracy kierowców.

Dzięki obsłudze w modelu SaaS z dedykowanej aplikacji można korzystać bardzo szybko, bez potrzeby długich wdrożeń i podpisywania umów długoterminowych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się telefonicznie lub poprzez wiadomość e-mail z działem sprzedaży Routimo.