Niezawodny monitoring pojazdów

Kluczem do wykorzystania potencjału floty samochodowej jest optymalizacja tras oraz odpowiednie planowanie zadań. Funkcjonalności systemu Routimo pozwalają spełnić oba te warunki. Optymalizacja tras i monitoring realizacji zleceń to element planowania strategicznego każdego rozwijającego się biznesu opartego na pracy kierowców i kurierów. Inteligentne oprogramowanie zapewnia planowanie bieżących i nadchodzących zadań oraz tworzenie elastycznych, modyfikowalnych harmonogramów. Jednocześnie, wykorzystanie aplikacji w codziennej pracy dyspozytorów i kierowców ułatwia zarządzanie pracownikami i flotą za pomocą lokalizacji GPS.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Nawigacja GPS

Bieżące śledzenie trasy

Dzięki Routimo monitoring pojazdów może stać się niezwykle prosty. Aplikacja zapewnia śledzenie trasy każdego samochodu w czasie rzeczywistym, co daje pewność, że kierowcy docierają pod wytyczone adresy na czas i według harmonogramu. Dodatkowo wgląd w codzienne działania floty zwiększa produktywność kierowców oraz wpływa na jakość realizacji zadań.

Lokalizacja GPS całej floty pojazdów

System Routimo składa się z dwóch części: oprogramowania dla koordynatora oraz aplikacji na urządzenia mobilne. System korzysta z urządzeń, których już używają pracownicy — komputerów stacjonarnych, laptopów, smartfonów czy tabletów. Dzięki temu możliwy jest pełen monitoring pojazdów bez konieczności zakupu dodatkowego, specjalistycznego sprzętu. Aplikacja zainstalowana na urządzeniach mobilnych umożliwia monitoring GPS na dużą skalę. Pomiary wykonywane są co 50 m, a ich wyniki przesyłane są do systemu dyspozytorskiego. W taki sposób dyspozytor otrzymuje dokładne odzwierciedlenie pokonanej trasy. Lokalizacja GPS umożliwia podgląd pozycji każdego samochodu flotowego.

Routimo to więcej niż system monitorowania pojazdów GPS

Routimo nie jest tylko planerem zadań i narzędziem do śledzenia tras. To system działający na podstawie sztucznej inteligencji i silne wsparcie dla biznesu:

  • Kontrola realizacji zleceń względem planu

  • Lokalizacja pojazdów i śledzenie tras w czasie rzeczywistym

  • Automatyczny monitoring zdarzeń i bieżące raporty GPS

  • Sprawdzenie zaplanowanej długości tras względem przejechanych kilometrów

  • Weryfikacja godzin startowych, końcowych i postojów

  • Automatyczna weryfikacja realizacji usługi lub braku możliwości jej wykonania

PRZETESTUJ ZA DARMO

Czym różni się klasyczna lokalizacja GPS od lokalizacji pojazdów Routimo?

Klasyczna lokalizacja GPS oparta jest na specjalnych urządzeniach tzw. lokalizatorach. Są one podpinane do gniazda zapalniczki lub pod klemy akumulatora. W przypadku Routimo lokalizacja pojazdu działa poprzez urządzenie mobilne (np. telefon) z zainstalowaną aplikacją. W przypadku wykorzystania samych lokalizatorów GPS, gdy występują wątpliwości co do realizacji zlecenia firmy zazwyczaj przeglądają raporty GPS, historię pojazdu w danym dniu w celu znalezienia nieprawidłowości. Oprogramowanie Routimo pozwala znajdować nieprawidłowości dużo szybciej. System cały czas monitoruje poprawność realizacji trasy względem planu oraz informuje koordynatora o występujących nieprawidłowościach natychmiast po ich wykryciu. Oznacza to brak konieczności czasochłonnego przeglądania raportów GPS oraz ekspresowe rozwiązywanie kwestii spornych z klientami.