Z planem szybciej!

Rozplanowanie sobie pracy od zawsze było złotym środkiem na efektywne wygospodarowanie czasu na zadania. Praca kierowcy również może stać się efektywniejsza, a możliwość wykonania większej ilości zleceń w tym samym czasie co zwykle jest tuż na wyciągnięcie ręki. Wystarczy tylko dobrze zaplanować trasę.

Dobrze zaplanowana trasa to klucz do sukcesu w wielu branżach związanych z dowozem żywności, dostaw materiałów oraz produktów w wyznaczone miejsce. To jest istotne zarówno na terenie jednego miasta, gdzie konieczność odwiedzenia wielu punktów jest codziennością kierowców, ale także na trasach, podczas których należy odwiedzić wiele województw i to w określonym czasie.

Planowanie trasy a firmy cateringowe

Coraz więcej restauracji, knajp oraz firm cateringowych oferuje dostawę jedzenia pod sam dom. Jest to wygodne rozwiązanie, jeśli pragniemy zjeść lunch w pracy bądź spędzić w gronie rodzinnym, ale przy własnym stole. Jednakże wciąż powtarzający się problem, jakim jest zbyt długi okres oczekiwania na posiłek, zaniża opinie o restauracji i wpływa bezpośrednio na zadowolenie klientów.

Jak można rozwiązać ten problem? Planowaniem trasy.

Dokładnie zaplanowana trasa dostawy, pozwoli skrócić czas dostawy, co niesie za sobą korzyści jednakowo dla kierowcy i restauracji, ale przede wszystkim dla klienta. Kierowca szybciej wykona zlecenie i będzie gotów do rozwiezienia kolejnych zamówień, klient będzie zadowolony z ciepłego posiłku i wysoko oceni usługi restauracji. Czas dostawy bezpośrednio wpływa na zadowolenie zamawiającego i zaoszczędzenie czasu firmy, dlatego aby zwiększyć wydajność swoich usług warto, jest dobrze i dokładnie zaplanować trasę. Z dzisiejszą technologią stało się to naprawdę szybkie i proste, a wykorzystując aplikację do optymalizacji przejazdów możemy przesyłać już przygotowane trasy kierowcom, uproszczając tym samym kontakt z pracownikiem.

Dokładnie zaplanowana trasa zwiększa wydajność dostaw

Wśród pracy kierowców dokładnie dobrana trasa może bezpośrednio wpłynąć na wydajność i szybkość realizacji zleceń. Dostawcy produktów codziennie zmagają się z czasem, aby zdążyć pomimo korków i robót drogowych na umówiony czas do klienta, a spóźnienie często odbierane jest bardzo opryskliwie i negatywnie. Dostarczenie towaru na czas i dodatkowo zrealizowanie większej ilości zleceń w tym samym czasie? Jest to możliwe. Zazwyczaj dostawcy mają wiele punktów, w których muszą się pojawić. Eksportując dane do systemu, jesteśmy w stanie wybrać najlepszą i najszybszą trasę dostawy, optymalizując ją tak, aby zajęła, jak najmniej czasu. Dokładnie rozplanowane trasy dla kierowców pozwolą wykonać o 30% więcej zleceń z taką samą liczbą kierowców. Dostawa na czas wpływa bezpośrednio na zadowolenie klienta jakością oraz punktualnością firmy. Należy porzucić wyznaczanie na mapach i plikach Excel i sięgnąć po technologiczne nowości, które pozwolą zwiększyć wydajność firmy.

Kurierzy szybciej u klientów z dokładnym planem trasy

Logistyka firm kurierskich to ogromna odpowiedzialność. Osoby pracujące w tym dziale, muszą uwzględnić siły przerobowe kierowcy, jego czas pracy, pojemność auta i terminy dostaw. W aucie kuriera może znajdować się do pięćdziesięciu paczek, które należy dostarczyć do różnych punktów, a czasami dostarczenie ich wszystkich może wydawać się niewykonalne. Jednak jest szansa na realizację 100% zleceń, przewidzianych na dany dzień, dzięki dokładnie zaplanowanej trasie. Wpłynie ona również na czas potrzebny do rozwiezienia wszystkich paczek oraz zadowolenie klientów z usługi. Dostarczona paczka na czas to fundament dobrych opinii dla firmy i gwarancja, że klient ponownie sięgnie po jej usługi. Kurier, który wykona wszystkie dostawy jednego dnia, jest o wiele bardziej wydajny, a na jego prace wpływ ma przede wszystkim trasa, jaką obierze. Znalezienie najlepszej trasy z punktu A do punktu F, dodatkowo przez punku B, C, D, E – często kojarzy się z czasochłonnym poszukiwaniem drogi w GPS i większość kurierów zapomina o tej prostej czynności usprawniającej całą pracę. Istnieją jednakże łatwiejsze i bardziej nowoczesne rozwiązania niż standardowa internetowa mapa.

Aplikacja do planowania trasy

Pragniesz przyspieszyć swoje dostawy oraz zwiększyć wydajność własnej firmy, co bezpośrednio wpłynie na pozytywne opinie klientów? Porzuć papierowe wydruki i ręczne planowanie tras. Twój logistyk może zaoszczędzić nawet 80% na planowanie. Zwiększ możliwości kierowców, zaplanuj dokładnie pracę w swojej firmie. Planuj trasy, obserwuj zlecenia oraz zwiększ ilość wykonywanych dostaw w prosty i szybki sposób. Nigdy więcej opóźnień dostaw! A efekt? Zadowolenie klientów poszybuje w górę. Wypróbuj Routimo przez 7 dni za darmo.