Funkcjonalność programu Routimo

PODSTAWOWE PARAMETRY TRAS

Każda firma ma swoją indywidualną specyfikę pracy – od dostawy diet pudełkowych do realizacji serwisów u klientów. Parametry ustawiasz dla całego narzędzia wraz z opcją dedykowanych ustawień dla każdego z projektów.

 • Cel optymalizacji

  Routimo pozwala na określenie, co jest celem optymalizacji. Użytkownik może wybrać opcję czas, gdy zależy mu na realizacji jak największej liczby zadań lub opcje dystans, gdy chce minimalizować liczbę przejechanych kilometrów.

 • Czas realizacji zadań

  Czas potrzebny do realizacji różnych zadań może być definiowany. W Routimo możesz decydować czy dla zadań ustawisz taki sam średni czas realizacji, czy dla każdego zadania podasz indywidualnie określony czas, biorąc pod uwagę złożoność tego zadania.

 • Typy pojazdów

  Zdarza się, że wykonanie zadań wymaga użycia odpowiedniego typu pojazdu np. chłodni lub innego pojazdu specjalistycznego. W takim przypadku możesz w aplikacji Routimo określić, które zadania wymagają użycia określonego typu pojazdu.

 • Pojemność pojazdu

  Przewozisz przesyłki, które mają określoną wagę a z drugiej strony Twój samochód ma pewne ograniczenia dotyczące ładowności. Routimo pozwala na uwzględnianie ładowności pojazdów oraz wagi przesyłek, dzięki czemu nie ma ryzyka związanego z przeładowaniem pojazdu.

 • Punkt startowy i początkowy

  Każda, nawet najdłuższa trasa ma swój początek i koniec. Kierowca wyjeżdża z domu a kończy trasę w firmie? Rozumiemy to – w Routimo możesz określać zarówno początek jak i koniec trasy.

 • Priorytety

  Czasami masz zadania ważniejsze niż inne lub klientów, na których szczególnie Ci zależy? W takim przypadku możesz skorzystać z możliwości nadania priorytetów dla zadań. Punkty, które mają włączony priorytet, planowane są w pierwszej kolejności, aby zmniejszyć ryzyko ich odrzucenia.

 • Okna czasowe

  Twoi klienci nie zawsze są dostępni przez cały dzień? Skorzystaj z funkcji okien czasowych – ustaw dla zadania dostępność klienta np. od poniedziałku do piątku w godzinach od 12:00 do 16:00 a w soboty od 10:00 do 14:00.

 • Harmonogramy

  Regularnie odwiedzasz swoich klientów? Spotykasz się z nimi np.: dwa razy w tygodniu, co tydzień we wtorek, co 14 dni, raz miesiącu? Dzięki Routimo ustawisz harmonogramy odwiedzin klientów i ułożysz trasy na tydzień, miesiąc czy nawet rok.

 • Regiony

  Twoja firma ma wiele oddziałów realizujących zadania w swoich obszarach działania. Użyj funkcji Autoregionów, która automatycznie będzie przydzielała zadania do właściwego oddziału Twojej firmy. Decentralizuj planowanie pracy poprzez układanie tras dla każdego regionu oddzielnie. 

 • Import/ eksport danych

  Routimo pozwala na zaimportowanie zarówno danych dotyczących floty jak i zadań bezpośrednio z plików Excel. Dzięki wygodnej funkcji mapowania kolumn, pliki z danymi nie muszą być dopasowywane do określonego formatu. Routimo pozwala też na eksport danych do formatu Excel.

 • Mobilny asystent kierowcy

  Dzięki aplikacji mobilnej kierowca ma zawsze aktualny plan pracy oraz możliwość raportowania realizacji zadań na bieżąco. Dane spływające w czasie rzeczywistym pozwolą na bieżąco monitorować postęp realizacji zadań zespołu.

 • Nawigacja

  Mobilny asystent kierowcy to nie tylko aktualny plan pracy. To również możliwość szybkiego uruchomienia nawigacji do kolejnego punktu. Dzięki temu unikasz pomyłek przy wprowadzaniu adresu oraz usprawniasz pracę kierowcy.

 • Raporty

  Zaplanowałeś trasy a kierowcy je zrealizowali – to dobry czas na to, aby podsumować dotychczasowe działania. Dzięki modułowi raportów Routimo dowiesz się: ilu kierowców jeździ, ile punktów zostało zrealizowanych, ile punktów czeka na realizację, ile kilometrów liczą zaplanowane trasy i wiele, wiele więcej.

PRZYKŁAD

Przedstawiciel handlowy

Odwiedzasz regularnie apteki i prowadzisz tam rozmowy handlowe, a rachunki za paliwo nie są aż tak ważne bo priorytetem jest obsłużenie jak największej liczby klientów.

Priorytet optymalizacji:

Indywidualny czas odwiedzin w punkcie:

Domyślny czas realizacji:

Okna czasowe:

Czas

Nie

40 minut

Tak – dodajesz dla każdego punktu dni i godziny otwarcia każdej z aptek

DOSKONALENIE TRAS

3 sposoby na skrócenie dystansu tras lub czasu ich trwania – wybierz co jest priorytetem Twojej organizacji przy planowaniu pracy w terenie.

Zmiana kolejności wizyt

Często wystarczy zmienić tylko kolejność wizyt na trasie by zredukować dystans nawet o 17%. To pierwszy ważny krok w drodze do redukcji kosztów floty.

Nowe regiony pracy

Największe zmiany efektywności wykorzystania floty przynosi nowy rozkład regionów pracy pojazdów – wgrywamy wszystkie punkty i pozwalamy by to system sam zaproponował nowy rozkład pracy.

Zmiana parametrów tras

Modyfikacja startu i zakończenia pracy by dostosować się do natężenia ruchu, zmiana priorytetu optymalizacji (dystans vs czas) czy nierównomierne rozłożenie pracy pomiędzy pojazdami.

APLIKACJA MOBILNA KIEROWCY

Prosta w użyciu aplikacja mobilna na systemy Android i iOS. Wysyłasz kierowcy zaplanowane trasy, które są realizowane krok po kroku.

Plan dnia

Z poziomu aplikacji mobilnej kierowca ma wgląd do:

 • listy zaplanowanych punktów (adresów) według kolejności realizacji

 • mapy z widokiem zaplanowanej trasy

 • informacji szczegółowych dotyczących zadania- numer kontaktowy klienta, numer przesyłki, komentarz, okno czasowe, priorytet

 • całościowego podglądu postępu realizacji zadań

 • zrealizowanych zadań oraz przyszłych zaplanowanych

Realizacja:

 • mapa– klikając w przycisk uruchamiana jest domyślna nawigacja w telefonie, która prowadzi do wskazanego adresu

 • wykonanie zadania- opcja potwierdzenia realizacji zadania lub jego braku

 • komentarze- możliwość dodania komentarza do zadania zrealizowanego bądź niewykonanego

 • możliwość nawiązania szybkiego połączenia telefonicznego z klientem z pozycji zadania

 • anulowanie zadania – możliwość usunięcia zadania z planu dnia z poziomu telefonu komórkowego – szczególnie przydatne, gdy pracownik otrzyma informację o braku możliwości wizyty od klienta

Przetestuj bezpłatnie