Podstawowe parametry tras

Każda firma ma swoją indywidualną specyfikę pracy – od dostawy diet pudełkowych do realizacji serwisów u klientów. Parametry ustawiasz dla całego narzędzia wraz z opcją dedykowanych ustawień dla każdego z projektów.

Planowanie tras okna czasowe
Priorytet optymalizacji Gdy priorytetem jest „Czas” system będzie wybierał najszybsze trasy. W przypadku priorytetu „Dystans” system minimalizuje odległości w km.
Indywidualny czas odwiedzin w punktach Jeżeli realizujesz różne typy zadań w punktach to istnieje możliwość ustawienia indywidualnych czasów wizyt.
Domyślny czas realizacji Zakładany średni czas wizyty pojazdu w punkcie – jeśli dostarczasz przesyłki to mogą to być 3 minuty a jeśli realizujesz usługi możesz ustawić nawet średni 2 godziny.
Okna czasowe
Ustawianie indywidualnych czasów i dni odwiedzin w punktach np. pn-pt 8:00-16:00 a w soboty 10:00-14:00.
Przykład: Przedstawiciel handlowy
Odwiedzasz regularnie apteki i prowadzisz tam rozmowy handlowe, a rachunki za paliwo nie są aż tak ważne bo priorytetem jest obsłużenie jak największej liczby klientów.
  • Priorytet optymalizacji: Czas
  • Indywidualny czas odwiedzin w punkcie: Nie
  • Domyślny czas realizacji: 40 minut
  • Okna czasowe: Tak – dodajesz dla każdego punktu dni i godziny otwarcia każdej z aptek

Optymalizacja tras

3 sposoby na skrócenie dystansu tras lub czasu ich trwania – wybierz co jest priorytetem Twojej organizacji przy planowaniu pracy w terenie.

1.
Zmiana kolejności wizyt

Często wystarczy zmienić tylko kolejność wizyt na trasie by zredukować dystans nawet o 17%. To pierwszy ważny krok w drodze do redukcji kosztów floty.

2.
Nowe regiony pracy

Największe zmiany efektywności wykorzystania floty przynosi nowy rozkład regionów pracy pojazdów – wgrywamy wszystkie punkty i pozwalamy by to system sam zaproponował nowy rozkład pracy.

3.
Zmiana parametrów tras

Modyfikacja startu i zakończenia pracy by dostosować się do natężenia ruchu, zmiana priorytetu optymalizacji (dystans vs czas) czy nierównomierne rozłożenie pracy pomiędzy pojazdami.

Aplikacja mobilna kierowcy

Prosta w użyciu aplikacja mobilna na systemy Android i iOS. Wysyłasz kierowcy zaplanowane trasy, które są realizowane krok po kroku.

Plan dnia

Kierowca ma podgląd wszystkich punktów do realizacji:
  • w określonej kolejności wizyt wskazanej przez planowaną datę dotarcia pod adres
  • podgląd adresu wraz ze szczegółami zadania – numerem kontaktowym, numerem przesyłki czy komentarzem
  • przegląd zrealizowanych zadań oraz tych zaplanowanych.

Realizacja

  • Mapa – klikając w przycisk uruchamiana jest domyślna nawigacja w telefonie, która prowadzi do wskazanego adresu
  • Start – funkcja używana do potwierdzenia realizacji wizyty w punkcie kierowca wraz z możliwością dodania komentarza dla koordynatora czy oznaczenia braku możliwości realizacji zadania
  • Anulowanie zadania – możliwość usunięcia zadania z planu dnia z poziomu telefonu komórkowego – szczególnie przydatne, gdy pracownik otrzyma informację o braku możliwości wizyty od klienta
Linki do pobrania
Pobierz-GooglePlay
pobierzappstore2

Zamów bezpłatne demo i ofertę

Zapraszamy do wypełnienia formularza by otrzymać 14-dniowy dostęp testowy do narzędzia.