Planowanie i optymalizacja tras przejazdu

Poznaj Routimo — program do planowania i optymalizacji tras z licznymi funkcjonalnościami usprawniającymi kierowanie flotą pojazdów. System automatyzuje wyznaczanie tras przejazdu, dzięki czemu działania floty stają się efektywne i oszczędne. Planer tras pozwala skutecznie zarządzać zadaniami, pojazdami i harmonogramem pracy kierowców, dostosowując planowanie transportu do wymagań stawianych przez rynek. Routimo pozwala na elastyczne wyznaczanie tras nawet przy wielu punktach i różnej specyfice biznesu.

Wyznaczanie tras jest dużo prostsze z programem do planowania. Zapomnij o ręcznym przygotowywaniu trasówek w Excelu i papierowych wydrukach. Planowanie transportu z Routimo jest wygodne, szybkie i bezbłędne. Planer tras został wyposażony w inteligentne algorytmy i mapy w czasie rzeczywistym, za pomocą których planowanie tras kierowców zajmuje nawet o 80% mniej czasu w porównaniu z ręcznym planowaniem.

System do planowania dostaw | Routimo

Główne funkcjonalności dotyczące wyznaczania tras przejazdów

Wyznaczanie optymalnych tras zależy od wielu czynników. Podczas układania trasówek należy wziąć pod uwagę m.in. okna czasowe, ładowność pojazdów czy godziny otwarcia punktów. A to tylko kilka elementów, od których uwzględnienia zależy czy trasy będą oszczędne i realizowane na czas. Dodatkowo ręczne mierzenie odległości na mapie, nawet przy pomocy internetowych, darmowych narzędzi, jest niezwykle czasochłonne i dalekie od tego, żeby zarządzanie zadaniami było efektywne. Oprogramowanie Routimo wyposażone jest w zaawansowane algorytmy, które uwzględniają wszystkie czynniki, tak aby wyznaczone trasy były jednocześnie możliwie najbardziej oszczędne, krótkie i proste w realizacji.

Routimo wspiera biznesy wielu branż

Funkcjonalności planera tras zostały zaprojektowane z myślą o każdej firmie potrzebującej usprawnienia planowania transportu, nie tylko typowych firmach logistycznych. Wykorzystując funkcje planowania i optymalizacji tras każda flota, niezależnie od tego czy dysponuje dwoma czy kilkudziesięcioma pojazdami, poprawi swoje wyniki, wygeneruje oszczędności, a nawet zyska pozaplanowy czas na realizację dodatkowych zleceń. Program do planowania i optymalizacji tras doskonale sprawdza się w rozmaitych branżach.

 • DOSTAWCZA
 • DYSTRYBUCYJNA
 • INSTALACYJNO-SERWISOWA
 • PRZEWOZY LUDZI
 • CATERING
 • ODBIÓR ODPADÓW
System do wyznaczania tras

Czy wiesz że…?

Optymalizacja tras z wykorzystaniem zaawansowanych algorytmów pozwala na zarządzanie zadaniami w sposób niwelujący problem komiwojażera. Dla przykładu 5 pojazdów i mających 20 punktów do odwiedzenia daje aż 6 mln możliwości różnego ułożenia tras. Ręczne układanie trasówek nie daje możliwości uwzględnienia tak dużej liczby danych, dlatego tak ważne jest wykorzystywanie optymalizacji tras do efektywnego zarządzania flotą floty.

Czytaj więcej

System zarządzania transportem Routimo

Nowoczesna platforma logistyczna Routimo to systemy służące do administracji i kierowania transportem. Są one w stanie poprawić efektywność operacji transportowych i usprawnić związane z nimi działania codzienne. Narzędzia informatyczne wpłynęły znacząco na efektywność pracy kierowców, kurierów, serwisantów i osób odpowiedzialnych za zarządzanie łańcuchem dostaw. Opracowany przez nas system stanowi kompletne środowisko umożliwiające automatyczne wyznaczanie i monitorowanie tras oraz ustalanie harmonogramu logistycznego.

Funkcjonalność systemu zarządzania transportem ma ogromny wpływ na wszystkie sfery prowadzonej działalności. Rozwiązanie Routimo automatyzuje zadania planistyczne i umożliwia reagowanie na bieżące problemy na trasie przejazdu. Opcja wyznaczania tras dla ciężarówek okazuje się niezbędna dla firm spedycyjnych i przynosi im kolosalne oszczędności czasowe i finansowe. Zapoznaj się z najważniejszymi funkcjami aplikacji Routimo jako kompletnego systemu do planowania dostaw drogą lądową.

System do planowania dostaw — kluczowe funkcje dla biznesu

Aplikacja Routimo dostarcza zaawansowanych funkcji z zakresu planowania, analizy, monitorowania i realizacji tras. Nowoczesne metody zarządzania transportem stają przed rozmaitymi wyzwaniami w obszarze ostatniej mili i muszą przewidywać potencjalne zagrożenia dla podstawowej działalności przedsiębiorstwa. Do najważniejszych funkcji z zakresu planowania, jakie oferuje system Routimo, zaliczamy m.in.:

 • określenie początku i końca trasy,
 • planowanie tras wielodniowych wraz z ustaleniem przerw w pracy kierowcy,
 • decentralizacja i regionalizacja zadań dla poszczególnych oddziałów,
 • uwzględnienie przeładunków towaru na trasie,
 • wprowadzenie harmonogramów dojazdu do stałych klientów,
 • modyfikacja trasy na podstawie ustalonych priorytetów,
 • dopasowanie trasy do parametrów technicznych pojazdu: ładowności, pojemności i typu nadwozia,
 • opcja ustalania kolejności punktów na trasie,
 • uwzględnianie przy planowaniu dostaw okien czasowych i godzin otwarcia punktów.

Kierowanie flotą aut i wyznaczanie tras dla ciężarówek lub pojazdów kuriera okazuje się o wiele łatwiejsze, jeśli mamy do dyspozycji sprawdzony system planowania. Routimo dostosowuje się do specyfiki biznesu swoich użytkowników. Ustalanie trasy przejazdu powinno być wynikiem gruntownej analizy opłacalności i szybkości różnych alternatyw. Możliwość błyskawicznej konfiguracji trasy na podstawie wprowadzonych uprzednio parametrów diametralnie poprawia wydajność kierowców i przyczynia się do wygenerowania sporych oszczędności.

System wyznaczania tras dla ciężarówek

Rosnące ceny paliwa przyczyniły się do wzmożonej potrzeby optymalizowania tras przejazdu pojazdów floty. Każdy zbyteczny kilometr pochłania cenne zasoby i ogranicza zyski. Duże firmy spedycyjne, kurierskie lub transportowe poszukują redukcji kosztów funkcjonowania. System wyznaczania tras dla ciężarówek Routimo zdobywa uznanie dzięki intuicyjnej obsłudze i bezbłędnemu procesowi ustalania mapy przejazdu.

Użytkownicy mają możliwość wyboru specyficznych cech finalnej trasy (najszybsza, najkrótsza lub najbardziej ekonomiczna). Nasz system opracowuje sugestie na podstawie danych technicznych wybranego typu pojazdu lub floty aut. Routimo jest „asem w rękawie” świadomego przedsiębiorcy, który nie zamierza pozostawiać kosztów swojej działalności w rękach przypadku.

System do wyznaczania tras dla kurierów

Opisywany tutaj system usprawniający proces zarządzania transportem nadaje się nie tylko do planowania dostaw, realizacji usług w terenie czy wyznaczania tras dla ciężarówek, lecz jednocześnie stanowi doskonałe narzędzie dla kurierów. Kierowcy firm zajmujący się dostarczaniem przesyłek pokonują dziennie setki kilometrów i chętnie korzystają z narzędzi, jakie pozwolą im wyrwać dodatkowe minuty z napiętego harmonogramu.

Routimo skupia na sobie uwagę kadry zarządzającej w przedsiębiorstwach kurierskich. Optymalizacja kosztów działalności z poziomu jednej aplikacji okazuje się bezcenna dla długoterminowego rozwoju. System do wyznaczania tras dla kurierów opiera się na zaawansowanych algorytmach informatycznych. Efekty widać w postaci przemyślanych, oszczędnych i jak najkrótszych tras, co ma ogromne znaczenie dla poprawy wyników finansowych i konkurencyjności.

Nowoczesny system do wyznaczania tras przejazdu — co zyskujesz?

Firmy korzystające z aplikacji Routimo doświadczają wymiernych rezultatów już od pierwszego dnia implementacji nowego systemu. Nasze oprogramowanie jest idealnym narzędziem dla kierowców ciężarówek, dla kurierów czy do planowania i wyznaczania tras dowolnej floty transportowej. Integracja systemu Routimo daje konkretne korzyści w postaci:

 • obniżenia kosztów funkcjonowania przedsiębiorstwa,
 • gigantycznych oszczędności czasowych w porównaniu do ręcznego planowania,
 • pełnej kontroli nad sposobem wykonywania pracy przez kierowców,
 • narzędzi raportujących i statystycznych,
 • udoskonalenia obsługi klienta i eliminacji uciążliwych opóźnień,
 • wzrostu bezpieczeństwa kierowców.

Dowiedz się więcej o naszym systemie i wypracuj własny model planistyczny. W razie pytań zapraszamy do kontaktu — wyjaśnimy wątpliwości i udzielimy fachowych wskazówek w zakresie konfiguracji systemu Routimo do specyfiki Twojego biznesu.

Wypróbuj Routimo za darmo przez 7 dni

Karta płatnicza nie jest wymagana

DARMOWY TEST