Poznaj funkcje Routimo z zakresu planowania i optymalizacji tras

Poznaj Routimo — program do planowania i optymalizacji tras z licznymi funkcjonalnościami usprawniającymi kierowanie flotą pojazdów. System automatyzuje wyznaczanie tras przejazdu, dzięki czemu działania floty stają się efektywne i oszczędne. Planer tras pozwala skutecznie zarządzać zadaniami, pojazdami i harmonogramem pracy kierowców, dostosowując planowanie transportu do wymagań stawianych przez rynek. Routimo pozwala na elastyczne wyznaczanie tras nawet przy wielu punktach i różnej specyfice biznesu.

Wyznaczanie tras jest dużo prostsze z programem do planowania. Zapomnij o ręcznym przygotowywaniu trasówek w Excelu i papierowych wydrukach. Planowanie transportu z Routimo jest wygodne, szybkie i bezbłędne. Planer tras został wyposażony w inteligentne algorytmy i mapy w czasie rzeczywistym, za pomocą których planowanie tras kierowców zajmuje nawet o 80% mniej czasu w porównaniu z ręcznym planowaniem.

Routimo planowanie tras

Główne funkcjonalności dotyczące wyznaczania tras przejazdów

Wyznaczanie optymalnych tras zależy od wielu czynników. Podczas układania trasówek należy wziąć pod uwagę m.in. okna czasowe, ładowność pojazdów czy godziny otwarcia punktów. A to tylko kilka elementów, od których uwzględnienia zależy czy trasy będą oszczędne i realizowane na czas. Dodatkowo ręczne mierzenie odległości na mapie, nawet przy pomocy internetowych, darmowych narzędzi, jest niezwykle czasochłonne i dalekie od tego, żeby zarządzanie zadaniami było efektywne. Oprogramowanie Routimo wyposażone jest w zaawansowane algorytmy, które uwzględniają wszystkie czynniki, tak aby wyznaczone trasy były jednocześnie możliwie najbardziej oszczędne, krótkie i proste w realizacji.

Routimo wspiera biznesy wielu branż

 

Funkcjonalności planera tras zostały zaprojektowane z myślą o każdej firmie potrzebującej usprawnienia planowania transportu, nie tylko typowych firmach logistycznych. Wykorzystując funkcje planowania i optymalizacji tras każda flota, niezależnie od tego czy dysponuje dwoma czy kilkudziesięcioma pojazdami, poprawi swoje wyniki, wygeneruje oszczędności, a nawet zyska pozaplanowy czas na realizację dodatkowych zleceń. Program do planowania i optymalizacji tras doskonale sprawdza się w rozmaitych branżach.

  • DOSTAWCZA
  • DYSTRYBUCYJNA
  • INSTALACYJNO-SERWISOWA
  • PRZEWOZY LUDZI
  • CATERING
  • ODBIÓR ODPADÓW
System do wyznaczania tras

Czy wiesz że…?

Optymalizacja tras z wykorzystaniem zaawansowanych algorytmów pozwala na zarządzanie zadaniami w sposób niwelujący problem komiwojażera. Dla przykładu 5 pojazdów i mających 20 punktów do odwiedzenia daje aż 6 mln możliwości różnego ułożenia tras. Ręczne układanie trasówek nie daje możliwości uwzględnienia tak dużej liczby danych, dlatego tak ważne jest wykorzystywanie optymalizacji tras do efektywnego zarządzania flotą floty.

Wypróbuj Routimo za darmo przez 7 dni

Karta płatnicza nie jest wymagana

DARMOWY TEST