Klienci czasem pytają nas o możliwość rozszerzenia planera tras o dodatkowe funkcjonalności. To oczywiste, że każda firma pragnie dostosować dane narzędzie do swoich potrzeb. Dlatego nigdy nie mówimy klientom nie, a co lepsze, posiadamy gotowe rozwiązania, które można zintegrować z systemem Routimo. Jednym z nich jest nasz autorski system SFA- 4mPOWER

System SFA rozszerza funkcje planera tras

Z optymalizatora tras korzysta wiele branż, które w trakcie trasy mają różne zadania.  Niekiedy kierowca jest jednocześnie doręczycielem, osobą odpowiedzialną za bezpośredni kontakt z klientem lub przedstawicielem handlowym. Dlatego, aby pomóc naszym klientom podnosić ich własną jakość obsługi klienta, wykorzystujemy indywidualnie dopasowane integracje. 

System SFA (Sales Force Automation) ma za zadanie automatyzację działań handlowych i pomoc w realizacji planów sprzedażowych. Poszczególne funkcje systemu można zintegrować z Routimo i korzystać z nich w ramach tylko jednej aplikacji. Przedstawimy 4 funkcje, które mają wpływ na realizację celów oraz podniesienie skuteczności sprzedaży.

  • Efektywniejsze spotkania z klientami, to lepsza jakość obsługi klienta

Wiedza jest kluczem do sukcesu, gdy codziennie trzeba mierzyć się z działaniami konkurencji. Jednak cóż może być lepsze niż pozyskiwanie informacji bezpośrednio od swoich klientów? Zamiast tworzyć mailingi lub obdzwaniać klientów w celu przeprowadzenia ankiety, można skorzystać z okazji i przeprowadzić ankietę w trakcie odwiedzin w punkcie. 

Dodatkowa integracja z Routimo umożliwia tworzenie ankiet i formularzy, które mogą np. zbadać potrzeby klientów, uzyskać odpowiedź na pytanie, co warto poprawić we własnych usługach lub dokonać rozeznania w rynku. Badanie wykonanie na miejscu gwarantuje zdecydowanie większą skuteczność niż w przypadku ankiet na odległość, na które klienci zazwyczaj nie mają czasu (a czasem także chęci).

  • Łatwiejsza realizacja celów tu i teraz

Wizyty w punktach mogą być skuteczną pomocą w realizacji celów sprzedażowych. Dzięki dodatkowym integracjom, planowanie tras można ułożyć według grup klientów. Grupowanie klientów opiera się o zebrane dane, przykładowo o rodzaj składanych zamówień lub ich wielkość. Tym samym osoby wizytujące punkty, mają możliwość wykonania trasy według konkretnych założeń.

Mogą oni odwiedzić klientów, którym niedługo zacznie brakować towaru w magazynie i na miejscu dokonać nowego zamówienia. Jednocześnie funkcje SFA mogą wpływać na motywację pracowników poprzez ustawianie w aplikacji targetów i progów premiowych po osiągnięciu wymaganych celów.

  • Skuteczna sprzedaż dzięki zarządzaniu materiałami marketingowymi

Materiały POS, tj. materiały marketingowe w punktach sprzedaży, potrafią być potężnym narzędziem, pod warunkiem, że są one odpowiednio widoczne i eksponowane.

Kierowca trafiający do punktu ma możliwość sprawdzenia, czy materiały POS znajdują się we właściwym miejscu, czy wystawka prezentuje się odpowiednio oraz w jakim stanie są same POS’y.

Rozszerzenie do aplikacji umożliwi opisanie zastanego stanu rzeczy i pozwoli na skuteczniejszą sprzedaż w punktach handlowych. Jednocześnie firma będzie posiadała aktualne informacje o tym, czy POS’y się nie zużyły lub nie zostały zniszczone, aby móc je wymieniać w razie potrzeby.

  • Prostsze monitorowanie efektywności pracy

Połączenie funkcji SFA z Routimo umożliwi również skuteczniejszą ocenę efektywności działań pracowników odwiedzających punkty. Integracja daje możliwość generowania raportów, które będą informowały koordynatora zespołu np. o długości przeprowadzonych wizyt, stopniu zrealizowania zadań czy wielkości zamówień. 

Raporty można dowolnie dostosowywać do potrzeb i generować według wskaźników ważnych dla danej organizacji. Zdobyte dane mogą posłużyć poprawie wyników zespołu i wpłynąć na jakość obsługi klienta oraz jego zadowolenia z oferowanych usług.

Jakość obsługi klienta jest dla nas najważniejsza

Jesteśmy software housem specjalizującym się w dostarczaniu usług wspomagających terenowe siły sprzedażowe, dlatego w naszej ofercie posiadamy zarówno optymalizator tras, jak i system 4MPOWER składający się z kilku modułów. 

Moduły te, system SFA / CRM, FSM oraz platforma e-commerce B2B mogą być dowolnie integrowane i dopasowywane do indywidualnych potrzeb. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy odpowiedzą na dodatkowe pytania lub przygotują ofertę skrojoną do potrzeb państwa organizacji.

<<Skontaktuj się z nami >>